Недела, 07/08 - Фудбал, Германија, Бундеслига
07/08Келн vs Шалке 04Да постигне погодок - двете екипитип: Да
8 / 10 единици
03/08/2022 12:51
На овој натпревар очекуваме отворен пристап и најмалку по еден гол на двете страни.

Келн


Во овој натпревар Келн влегува со лошо расположение. Тоа е така поради поразот кој го претрпеа од Регенсбург во купот уште на самиот почеток. Ремизираа во регуларниот дел, па потоа преку пеналите беа елиминирани.


Шалке


Шалке се враќа таму каде што припаѓа. Имено, овој тим има голема традиција и сметаме дека местото им е во Бундеслигата, па оваа година за цел ќе им биде навремен опстанок во елитата. Во последниот дуел во купот Шалке запиша висока победа против Бремер со резултат 5-0.


Предлог


Овде очекуваме и двете екипи да играат офанзивно, па головите не би требало да изостанат. Типуваме ГГ со квота 1.55 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*