Сабота, 06/08 - Фудбал, Белгија, Про Лига
06/08Генк vs Еупен1X2тип: 1
7 / 10 единици
03/08/2022 10:04
Веруваме дека Генк овој пат ќе ја оправда фаворитската улога и дека ќе ги земе трите бода.

Генк


Генк во првото коло запиша пораз, но мора да призанеме дека противникот воопшто не беше наивен бидејќи силата ја мереа со Клуб Бриж. Сепак веднаш потоа, на домашен терен се оправдаа се грешката и успеаа да го победа тимот на Стандард.


Еупен


Еупен има исто бодови и ист учинок како и денешниот противник, но поради гол разликата се наоѓаат значително подолу на табелата. Амбициите на овој клуб се да успеат да стигнат до првите осум позиции кои практично значат и пласман во плеј оф.


Предлог


Генк овде делува како посикусен и веруваме дека ќе ги земе трите бода од овој натпревар. Типуваме 1 со квота 1.42 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*