Понеделник, 27/06 - Фудбал, Норвешка, Дивизија 1
27/06Гроруд ИЛ vs СК БранПолувреме/Крајтип: 2/2
6 / 10 единици
23/06/2022 09:37
Бран е апсолутен фаворит на овој натпревар и очекуваме лесна победа за нив.

Гроруд


Гроруд е дел од црвената зона, но ако го погледнеме досегашниот учинок тоа и оправдано е така со оглед на фактот дека овој тим досега во 10 изиграни кола нема се уште победено, односно има 6 реми и 4 порази.


Бран


Бран има амбиции за да стигне до норвешката елита, а како што стојат работите тие се на прав пат за да го остварат тоа. За овој тим мора да нагласиме дека досега немаат пораз, поточно откако е започната сезоната остварија 8 победи и само две реми.


Предлог


Овде очекуваме Бран да доминира и да земе лесни три бода од овој дуел. Типуваме 2/2 со квота 1.66 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*