Недела, 26/06 - Фудбал, Бразил, Серија А
26/06Аваи vs Палмеирас1X2тип: 2
7 / 10 единици
22/06/2022 09:03
Гостите се во одлична форма и очекуваме да ја продолжат добитната серија и на овој дуел.

Аваи


Тимот на Аваи е на 11-та позиција и може да кажеме дека досега ги видовме во солидни изданија. Знаат да направат некои изненадувања, но сепак добро е тоа што се држат блиску до позициите кои водат во американските купови, а за нив општопознато е дека тоа им е главна цел.


Палмеирас


Палмеирас и оваа сезона е еден од поголемите фаворити за освојување на бразилската Серија А. Засега се им оди според планот и се наоѓаат на првото место, а во овој натпревар влегуваат со фантастично расположение бидејќи во последните четири натпревари запишаа четири последователни победи.


Предлог


Без поголеми проблеми очекуваме тимот на Палмеирас да ги земе трите бода на овој натпревар. Наш предлог е 2 со квота 1.65 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*