Сабота, 25/06 - Фудбал, Норвешка, Елитна Серија
25/06Розенборг ВК vs Кристиансунд БКПолувреме/Крајтип: 1/1
7 / 10 единици
22/06/2022 08:14
Апсолутен фаворит на овој натпревар е домашниот тим, па веруваме дека ќе победи без поголеми проблеми.

 


Розенборг


Дефинитивно тимот на Розенборг не личи на себе оваа сезона. Тие се наоѓаат на средината на табелата и имаат освоено само 14 бода во изминатите 10 кола и мора да признаеме дека тоа е премалку за тим кој има амбиции да биде шампион во лигата.


Кристиансунд


Последното место на табелата го има тимот на Кристиансунд. Тие досега имаат освоено само еден бод од вкупно осум натпревари, а на последните четири дуели запишаа исто толку и порази, па како што стојат работите, овој тим важи за еден од посериозните кандидати за елиминација.


Предлог


Овде очекуваме Розенборг да доминира бидејќи има квалитет за да го направи тоа. Наш предлог за овој натпревар е 1/1 со квота 2.00 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*