Петок, 24/06 - Фудбал, Република Ирска, Премиер Дивизија
24/06Шамрок Роверс vs Бохемиан1X2тип: 1
7 / 10 единици
21/06/2022 08:15
Шамрок е апсолутен фаворит на овој натпревар и очекуваме лесна победа за нив.

Шамрок


Шамрок е на лидерската позиција во ирската Премиер дивизија. Тие имаат солидна предност во однос на Дандалк, но имаат и еден натпревар повеќе изиграно. Во последното коло запишаа пораз од Дандалк, па веруваме дека сега ќе сакаат да се оправдаат за тоа.


Бохемианс


Тимот на Бохемианс и оваа година игра просечно. Некако се оддалечија од позициите кои водат во квалификациите за Европа, но позитивна работа е тоа што се далеку и од црвената зона. Како што стојат засега работите овој тим најверојатно ќе мора да се задоволи само со навремен опстанок.


Предлог


Шамрок ја има улгоата на фаворит на овој натпревар и се освен победа за нив би било изненадување. Наш предлог е 1 со квота 1.52 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*