Недела, 15/05 - Фудбал, Турција, Супер Лига
15/05Галатасарај vs Адана ДемирспорВкупно погодоци - над/подтип: Под 2.50
7 / 10 единици
11/05/2022 09:43
И двете екипи немаат мотив за овој натпревар со оглед на тоа што бодовите не им се потребни.

Галатасарај


Дефинитивно Галатасарај оваа сезона е најголемото разочарување во турската Супер лига. Имено овој клуб е во втората половина на табелата, а искрено не сме навикнати да ги гледаме тука. Во преостанатите две кола тие немаат мотив апсолутно за ништо бидејќи не можат да остварат никаков успех.


Адана Демирспор


Тимот на Адана Демирспор е на средината на табелата. Тие можеби ќе имаа шанси за Европа, но влегоа во криза за што најдобро ни докажуваат резултатите од последните четири натпревари каде што овој тим запиша исто толку и порази.


Предлог


Овој натпревар нема никакво резултатско значење за двата тима, па не очекуваме и кој знае каков притисок. Наш предлог е 0-2 гола со квота 2.20 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*