Недела, 15/05 - Фудбал, Италија, Серија А
15/05Каљари vs Интер МиланоДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
10/05/2022 13:36
Очекуваме притисок од двете страни, па сметаме дека ГГ е најлогичен тип.

Каљари


Каљари е веќе во црвената зона и на последните пет натпревари има само една победа што е навистина премалку за тим кој има амбиции повторно да заигра во италијанската елитна фудбалска лига – Серија А.


Интер


Интер со поразот пред неколку кола од Болоња ги минимизираше шансите за Скудето, па сега се на второто место и треба да победат се до крај и да се надеваат на кикс на Милан. Во овие две кола таму ќе биде доста интересно.


Предлог


Овде и двете екипи имаат потреба за бодови. Иако на овој дуел Интер е фаворит, ние сметаме дека ГГ е најлогичен исход. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.82.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*