Сабота, 14/05 - Фудбал, Германија, Бундеслига
14/05Борусија Менхенгладбах vs ХофенхајмВкупно погодоци - над/подтип: Над 3.50
7 / 10 единици
10/05/2022 13:31
И двете екипи немаат повеќе потреба за бодови, па овој натпревар би требало да биде релаксиран.

Менхенгладбах


Тимот на Менхенгладбах оваа година ги разочара своите фанови. Иако на почетокот на сезоната тие најавија дека ќе се борат за пласман во ЛШ, но за жал на крај не испадна ништо од тоа и сега тие ќе се задоволат само со опстанок.


Хофенхајм


Хофенхајм влезе во катастрофална серија во последно време и тоа им се одрази со пад на табелата, па сега го загубија чекорот со конкуренцијата за пласман во некои од европските купови.


Предлог


Овој натпревар нема никакво резултатско значење, па очекуваме отворена и релаксирана игра. Наш предлог е 4+ со квота 1.71 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*