Петок, 13/05 - Фудбал, Австрија, Прва Лига
13/05Хорн vs Австрија Лустенау1X2тип: 2
8 / 10 единици
10/05/2022 09:46
Австрија Лустенау е фаворит на овој натпревар и очекуваме лесна победа за нив.

Хорн


Тимот на Хорн се уште нема обезбедено сигурен опстанок. Сепак со победата во последното коло успеаа да се издвојат од екипите кои се наоѓаат на дното и во моментов имаат реални шанси за опстанок.


Лустенау


Најголемиот фаворит за пласман во елитата е Лустенау. Тие се наоѓаат на лидерското место со два бода предност во однос на второпласираниот Флоридсдорфер и веруваме дека ќе го издржат притисокот и дека ќе завршат на првата позиција.


Предлог


Лустенау има очајна потреба од бодови и веруваме дека нема да се коцкаат на овој натпревар. Типуваме 2 со квота 1.75 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*