Недела, 16/01 - Фудбал, Италија, Серија А
16/01Рома vs Каљари1X2тип: 1
7 / 10 единици
11/01/2022 09:18
Рома е апсолутен фаворит и веруваме дека ќе ја оправда таа улога на овој натпревар.
Рома

Рома во последниот натпревар изигра еден спектакуларен натпревар против тимот на Јувентус. И покрај тоа што имаа водство од 3-1 до 70-та минута, за жал на крајот успеаа да бидат поразени со резултат 3-4.

Каљари

Каљари оваа сезона важи за тим кој дефинитивно ќе има големи проблеми при опстанокот. Во моментов се дел од црвената зона и покрај тоа што запишаа победа во последното коло против тимот на Сампдорија.

Предлог

Рома е поквалитетен тим и веруваме дека без поголеми проблеми ќе го совлада тимот на Каљари. Ние типуваме 1 со квота 1.41 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*