Петок, 14/01 - Фудбал, Белгија, Про Лига
14/01Клуб Бриж vs Сент ТруденПолувреме/Крајтип: 1/1
7 / 10 единици
11/01/2022 09:10
Клуб Бриж е апсолутен фаворит на овој натпревар и веруваме дека без поголеми проблеми ќе ги земе трите бода.
Клуб Бриж

Тимот на Клуб Бриж на божиќна пауза замина во лошо расположение. Имено, овој тим запиша два последователни неуспеси, поточно еднаш ремизираше, а во последниот натпревар беа поразени од Серкл Бриж и сега се наоѓаат на втората позиција на табелата.

Ст. Трујден

Ст. Трујден пак обратно од Бриж, со победа влезе во мини паузата. Тие после пет последователни порази, во последниот натпревар успеаа да го победат тимот на Еупен со солидни 2-0 и на тој начин успеаа да се оттргнат од црвената зона.

Предлог

Овде Клуб Бриж веруваме дека ќе сака оправдување на двете грешки, па сметаме дека нема да се коцка на овој натпревар. Типуваме 1/1 со квота 1.83 во William Hill.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*