Петок, 14/01 - Фудбал, Германија, Бундеслига
14/01Борусија Дортмунд vs ФрајбургВкупно погодоци - над/подтип: Над 2.50
7 / 10 единици
10/01/2022 09:02
Дортмунд е фаворит на овој натпревар, но ние сепак одлучивме да типуваме на голови.
Борусија Дортмунд

Тимот на Борусија Дортмунд е на второто место, а во овој натпревар влегува со одлично расположение откако во последниот натпревар успеа да го надигра тимот на Ајнтрахт Франкфурт со резултат од 2-3.

Фрајбург

Фрајбург дефинитивно е најрпијатното изненадување во Бундеслигата во досегашниот тек. Мора да признаеме дека во последно време играат променливо, но сепак се уште се наоѓаат на посакуваната позициај која следната сезона води во Европа.

Предлог

И покрај тоа што Дортмунд е фаворит на овој натпревар, ние решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме 3+ со квота 1.50 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*