Понеделник, 06/12 - Фудбал, Турција, Супер Лига
06/12Конјаспор vs Јени Малатјаспор1X2тип: 1
8 / 10 единици
30/11/2021 11:22
Коњаспор е во подобра форма и очекуваме без погоолеми проблеми да победи на овој натпревар.
Коњаспор

Тимот на Коњаспор е едно од најголемите изненадувања во оваа сезона. Овој тим е на горните позиции на табелата и ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе се замешаат во борбата за квалификациите за некој од европските купови што би било голем успех за нив.

Јени Малатјаспор

Во последно време Јени Малатјаспор не може да се пофали со добри игри, па сосема заслужено се наоѓаат во црвената зона. Во последните четири натпревари овој тим запиша три порази и едно реми, па слободно може да констатираме дека се во катастрофална форма.

Предлог

Коњаспор според моменталната ситуација делува дека се поблиску до победа на овој натпревар. Коефициентот за 1 во Bet365 изнесува 1.72.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*