Понеделник, 29/11 - Фудбал, Турција, Супер Лига
29/11Гезтепе vs Фенербахче1X2тип: 2
6 / 10 единици
24/11/2021 10:07
Фенербахче е во подобра позиција и очекуваме да ги земе трите бода на овој натпревар.
Гезтепе

Гезтепе оваа сезона важи за еден од посериозните кандидати за елиминација во втора лига. Во моментов се дел од црвената зона, а со оглед на лошите резултати во последно време, слободно може да кажеме дека оваа позиција им е сосема заслужена.

Фенербахче

Фенербахче во овој натпревар влегува со одлично расположение. Тие во последното коло ја прекинаа серијата без победи и успеаа да земат три бода од тешкото гостување против Галатасарај каде што прикажаа фантастична игра.

Предлог

Фенербахче е благ фаворит на овој натпревар, а ние очекуваме да ја оправда таа улога. Наш предлог е 2 со квота 2.00 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*