Недела, 28/11 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
28/11Кадис vs Атлетико Мадрид1X2тип: 2
8 / 10 единици
24/11/2021 09:08
Атлетико Мадрид е голем фаворит на овој натпревар и очекуваме да ја оправда таа улога.
Кадиз

Тимот на Кадиз не игра според очекувањата оваа сезона и тие се поблиску до црвената зона отколку до позициите кои следната сезона можат да ги одведат во Европа. Во последните пет натпревари имаат само една победа, а останатите дуели ги запишаа како две реми и два порази.

Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид и оваа година важи за еден од фаворитите за титула. Тие во моментов не се на лидерското место на табелата, но добро е тоа што тимот е квалтиетен и спремен за да се бори до самиот крај на првенството.

Предлог

Овде Атлетико Мадрид не би требало да има проблеми и веруваме дека ќе го надигра тимот на Кадиз. Наш предлог е 2 со квота 1.55 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*