Сабота, 27/11 - Фудбал, Норвешка, Елитна Серија
27/11Лилестром СК vs Стремсгодсет ИФ1X2тип: 1
6 / 10 единици
23/11/2021 13:53
Лилестром има огромна потреба за бодови, па очекуваме да ги земе без поголеми проблеми.
Лилестром

Лилестром некако заостана во борбата за пласман на првите три позиции, поточно на позициите кои следната сезона водат во Европа. Овој тим после две врзани победи запиша едно реми и еден пораз, па сега е на 6-то место на табелата.

Стромсгодсет

Тимот на Стромсгодсет е на втората половина на табелата, но и нивниот учинок во последните пет натпревар и не е кој знае колку импресивен. Сепак амбициите им се насочени само кон навремен опстанок, а тоа веќе и го средија за оваа сезона.

Предлог

Лилестром има поголема потреба за бодови, па веруваме дека ќе победи на овој натпревар без поголеми проблеми. Наш предлог е 1 со квота 1.76 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*