Петок, 26/11 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
26/11Атлетик Билбао vs Гранада1X2тип: 1
6 / 10 единици
23/11/2021 10:39
Атлетик Билбао има идеална прилика за да стави крај на лошата серија резултати.
Атлетик Билбао

Тимот на Атлетик Билбао влезе во криза во последните четири натпревари. Имено, овој тим запиша три реми и еден пораз во последните четири натпревар, па тоа доведе до пад на позициите и во моментов се на 8-та позиција на табелата.

Гранада

Гранада е на делба на 18-та позиција со ист број бодови колку и Елче. Овој тим има само една и единствена цел, а тоа е да оебзбеди навремен опстанок за и следната сезона да ги гледаме во Ла Лига.

Предлог

Атлетик Билбао има идеална прилика за да стави крај на лошата серија резултати и да оствари победа. Типуваме 1 со квота 1.67 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*