Четврток, 25/11 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Европа Лига
25/11Брондби vs Олимпик ЛионДвојна шансатип: 1X
6 / 10 единици
22/11/2021 09:32
Лион нема потреба да се „замара“ на овој натпревар, па очекуваме Бронби да го искористи тоа.
Бронби

Бронби се уште нема победа во ова издание на Лига Европа и во првите четири натпревари заипшаа две реми и два порази, па сосема оправдано се наоѓаат на последната позиција на табелата со само два бода.

Лион

Лион веќе си ја заврши работата во првите четири кола и обезбеди пласман во 1/8 финалето од Лига Европа, па сега преостанатите два натпревари до крајот на групанта фаза може да ги дочека растеретено без многу притисок.

Предлог

Со оглед на тоа што на Лион не му требаат бодови веруваме дека нема и да притискаат. Очекуваме Бронби да го искористи тоа и да не бидат поразени на овој натпревар. Типуваме 1Х со квота 1.76 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*