Среда, 24/11 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
24/11Шериф vs Реал МадридПолувреме/Крајтип: 2/2
7 / 10 единици
22/11/2021 09:28
Реал Мадрид веруваме дека ќе доминира на овој натпревар и очекуваме победа за нив уште во првото полувреме.
Шериф

Мора да признаеме дека молдавскиот претставник во ЛШ направи големи изненадувања. Имено, во првите две кола овој тим запиша две победи над Шахтјор и Реал Мадрид, па сега имаат реални шанси за пласман понатаму.

Реал Мадрид

Реал Мадрид е на лидерското место и досега имаат освоено 9 бода преку 3 победи и еден пораз на домашен терен токму од сегашниот противник. Сепак, Реал Мадрид има квалитет, но и амбиции за пласман понатаму, па не би требало да се соочат со проблеми на овој дуел.

Предлог

Очекуваме Шпанците да се реваншираат на овој дуел и предлагаме да изиграте 2/2 со квота 1.72 во William Hill.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*