Вторник, 23/11 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
23/11Јанг Бојс vs Аталанта1X2тип: 2
7 / 10 единици
22/11/2021 09:21
Аталанта на овој натпревар мора да победи ако сака да биде поблиску до европска пролет.
Јанг Бојс

Јанг Бојс започна фантастично во ова издание од ЛШ и запиша победа во првиот натпревар од групната фаза на ЛШ така што успеа да го победи тимот на Манчестер Јунајтед. Веднаш потоа следуваше криза и запиша три последователни порази, па сега се на последното место на табелата.

Аталанта

Аталанта е на 3-то место и досега имаат само една победа во досегашниот тек на ЛШ, а во останатите три натпревари запишаа две реми и еден пораз. Сепак, шансите се уште им стојат за пласман понатаму во нокаут фазата, но на овој натпревар мора да се покажат.

Предлог

Очекуваме Аталанта да победи и да очекува европска пролет. Коефициентот за 2 во Bet365 изнесува 1.85.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*