Недела, 17/10 - Фудбал, Италија, Серија А
17/10Емполи vs Аталанта1X2тип: 2
7 / 10 единици
12/10/2021 10:36
Очекуваме Аталанта да ја поправи грешката од минатото коло и конечно да запишат победа.
Емполи

Емполи игра доста променливо оваа сезона, но сепак се наоѓаат на средината на табелата, а со оглед на тоа што немаат некои големи амбиции, може да кажеме дека овој тим е комплетно задоволен со досегашниот остварен учинок.

Аталанта

Аталанта не игра како пред неколку години, а најдобар показател за тоа ни се натпреварите во изминатите натпревари каде што овој тим запиша три победи, две реми и два порази, па во моментов е на средината на табелата.

Предлог

Аталанта не би требало да има проблеми на овој натпревар и победата за нив е извесна. Наш предлог е 2 со квота 1.63 во William Hill.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*