Сабота, 16/10 - Фудбал, Германија, Бундеслига
16/10Фрајбург vs РБ Лајпциг1X2тип: 2
7 / 10 единици
12/10/2021 10:26
Лајпциг веруваме дека ќе продолжат со добрата серија резултати и дека ќе победат на овој натпревар.
Фрајбург

Фрајбург досега прикажа фантастични игри, а најдобар показател за тоа ни е фактот што овој тим нема се уште пораз во досегашниот тек од првенството и моментално се наоѓаат на горните позиции на табелата.

Лајпциг

Лајпциг е најнепријатното изненадување во Бундеслигата досега. Од овој тим бевме навикнати да гледаме со триумфи, но оваа сезона на почетокот и не беше баш така бидејќи во тој временски период играа доста лошо, но добро е тоа што како што изминува времето прикажуваат подобри и подобри партии.

Предлог

Очекуваме Лајпциг да продолжи со фантастичните партии и да победи на овој натпревар. Наш предлог е 2 со квота 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*