Петок, 15/10 - Фудбал, Франција, Лига 1
15/10ПСЖ vs АнжерПолувреме/Крајтип: 1/1
8 / 10 единици
11/10/2021 09:49
ПСЖ е апсолутен фаворит и има квалитет за да доминира на овој натпревар и да ги земе трите бода.
ПСЖ

После 9 изиграни кола, ПСЖ во минатото коло го доживеа првиот пораз во домашното првенство. Тоа немаше да биде толку чудно, ако беа поразени од некоја поквалитетна екипа, а не од Рен. Сепак добро е тоа што се уште се на првото место со солидна предност.

Анжер

Тимот на Анжер може да кажеме дека е најпријатното изненадување во досегашниот тек. Тие се наоѓаат на 4-то место со вкупно 16 бода, а во последниот натпревар со победа над тимот на Мец ја прекинаа лошата серија резултати.

Предлог

ПСЖ е далеку поквалитетна екипа и се освен победа за нив би било изненадување на овој натпревар. Типуваме 1/1 со квота 1.83 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*