Сабота, 18/09 - Фудбал, Италија, Серија А
18/09Џенова vs ФиорентинаДа постигне погодок - двете екипитип: Да
8 / 10 единици
14/09/2021 10:20
Овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар со најмалку по еден гол на двете страни.
Џенова

После лошиот старт на Џенова, конечно во последниот натпревар против Каљари го осети вкусот на победа во новата сезона, па се издигна над црвената зона, а општо познато е дека за овој тим главната цел е опстанокот.

Фиорентина

Тимот од Фиренца прикажа фантастични партии во изминатите кола и дефинитивно ако продолжат со ова темпо ќе имаат простор да се замешаат во трката за пласман во некои од европските купови што би било голем успех за овој тим.

Предлог

Овде очекуваме двете екипи да притискаат и да се постигне најмалку по еден гол на двете страни. Коефициентот за ГГ во William Hill изнесува 1.77.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*