Петок, 17/09 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
17/09Селта Виго vs КадисДа постигне погодок - двете екипитип: Да
8 / 10 единици
13/09/2021 13:30
И двете екипи ќе одат на победа на овој дуел, па очекуваме голови и ефикасен натпревар.
Селта

Селта во последниот натпревар за жал не успеа да го победи тимот на Реал Мадрид и покрај тоа што во неколку наврати имаше водство на тој натпревар, но сепак то некаде тој пораз беше очекуван бидејќи Селта беше голем аутсајдер.

Кадиз

Кадиз се уште нема победено во новата сезона бидејќи во изминатите четири кола запиша два порази и две победи, па сега се наоѓаат веднаш над црвената зона што секако сакаат да ја избегнат на крајот на сезоната.

Предлог

Овде двете екипи очекуваме да одат на победа, па обично таквите натпревари се одликуваат со голови. Наш предлог е ГГ со квота 2.10 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*