Четврток, 16/09 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Европа Лига
16/09Баер Леверкузен vs ФеренцварошПолувреме/Крајтип: 1/1
7 / 10 единици
13/09/2021 13:26
Леверкузен е далеку поквалитетен тим и очекуваме да доминираат на овој натпревар.
Леверкузен

Тимот на Леверкузен во овој натпревар влегува со лошо расположение со оглед на тоа што претрпеа пораз во последното коло од Дортмунд. Тоа беше еден спектакуларен натпревар кој на крајот сепак заврши во корист на Милионерите.

Ференцварош

Во новата сезона Ференцварош во домашното првенство започна со пораз, но веднаш потоа ја поправи грешката и врза три победи кои ги доведоа на 3-та позиција, но имаат и два натпревари помалку од своите ривали.

Предлог

Леверкузен овде се издвојува по квалитет и очекуваме да доминира на овој натпревар. Наш предлог е 1/1 со квота 1.72 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*