Среда, 15/09 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
15/09Ливерпул vs АЦ МиланДа постигне погодок - двете екипитип: Да
8 / 10 единици
13/09/2021 13:18
И двете екипи имаат посебен мотив кога ќе се сретнат меѓусебе, па очекуваме отворен и ефикасен натпревар.
Ливерпул

Ливерпул е во одлична форма, а најдобар доказ за тоа ни се резултатите од претходните неколку кола каде што овој тим запиша три победи и едно реми во новата сезона, па важат за големи фаворити за титула.

Милан

Милан исто така ма одличен старт, а од прикажаните игри може да заклучиме дека се во одлична форма и имаат одличен тим кој е спремен за голем поход. Треба да се напомне дека после долго време повторно ќе имаме можност Милан да го гледаме во рамките на најголемото европско натпреварување.

Предлог

И покрај тоа што Ливерпул важи за фаворит на овој дуел, ние не сметаме дека ќе биде лесно. Ние предлагаме да изиграте ГГ со квота 1.70 во William Hill.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*