Вторник, 14/09 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
14/09Севиља vs Салзбург1X2тип: 1
7 / 10 единици
13/09/2021 10:17
Севиља е далеку поквалитетен тим од Салзбург и очекуваме лесна победа за нив на овој натпревар.
Севиља

Севиља оваа сезона ја започна одлично што се однесува до Ла Лига. Запиша две победи и едно реми, а искрено и немаше некои посебно јаки противници, но сепак успеаа да запишат добри резултати.

Салзбург

Самото учество за Салзбург е голем успех, но далеку од тоа дека тие немаат амбиции за нешто повеќе. Освен тоа, Австијците се во одлична форма и немаат пораз на последните 13 натпревари.

Предлог

Овде Севиља е тим кој е фаворит, а искрено имаат и квалитет за да бидат фаворити на овој дуел. Наш предлог е 1 со квота 1.61 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*