Четврток, 22/07 - Фудбал, Меѓународен, Uefa Europa Conference League
22/07ЦСКА СОФИЈА vs Лиепаја1X2тип: 1
9 / 10 единици
20/07/2021 14:04
Во Софија, ЦСКА е домаќин на Лиепаја во второто коло од новоформираната конференциска Европа лига. Домаќинот е јасен фаворит за победа, против екипата која ја елиминираше Струга Трим Лум.
ЦСКА СОФИЈА

ЦСКА заврши на третото место во бугарската Прва лига, со 11 бода помелку од шампионот Лудогорец. Но тоа за оваа екипа беше голем успех. Откако се соочуваа со големи финансиски проблеми во изминатата деценија, сега тимот се враќа на голема врата. Сакаат да останат што подолго во Европа. Минатиот викенд одиграа Супер Куп натпревар со Лудогорец и загубија со 4:0, но ако се тргне на страна резултатот – тимот одигра релативно добар натпревар. Имаат неколку квалитетни засилувања, еден куп интрернационалци од сите континенти и дефинитивно квалитет за да напредуваат понатаму.

ЛИЕПАЈА

Тимот од Латвија ја елиминираше Струга Трим Лум во првото коло и тоа со победата во Скопје со 1:4, откако првиот дуел заврши нерешено 1:1. Но Лиепаја одигра еден страшно добар меч во Скопје и сосема заслужено закажа дуел со ЦСКА. Сега тимот за разлика од првото коло е аутсајдер и ќе има крајно тешка задача. Ако сака да ја мине ЦСКА, ќе мора да одигра дури и подобро од тој меч во Скопје.

ПРЕДВИДУВАЊЕ

Се е на страната на бугарскиот тим кој има големи амбиции сезонава во Европа. Би требало уште на првиот меч во Софија да го решат патникот во следната фаза. Ќе одиграм тип 1 со коефициент 1.44 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*