Вторник, 03/12 - Фудбал, Франција, Лига 1
03/12Анжер vs Олимпик МарсејДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
02/12/2019 17:40
Натпревар од Лига 1 каде очекуваме израмнет дуел со голови на двете страни.

Анжерс


Анжерс е најпријатното изненадување во Лига 1 оваа сезона и моментално се наоѓа на третото место на табелата. Поради тоа овој меч е дерби на колото, па домаќините ќе бидат посебно мотивирани. Анжерс минатото коло ја прекина серијата на добри резултати и беше поразен после пет меча. Овој тим игра отворен фудбал, односно за гол повеќе од противникот.


Марсеј


Марсеј игра одлично оваа сезона и моментално се наоѓа на второто место на табелата. Порадуи супериорноста на ПСЖ тешко дека ќе може да се бори за титулата, но тимот игра одлично и се наоѓа во серија од 4 победи по ред. На ова гостување доаѓа во одлично расположение и сигурно ќе сака да се врати дома со бодови.


Предлог


Дуел на два тима кои играат отворен фудбал, па очекуваме голови на двете страни. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.87

Be the first to comment

Leave a Reply