Вторник, 03/12 - Фудбал, Англија, Премиер лига
03/12Барнли vs Манчестер СитиВкупно погодоци - над/подтип: Над 2.50
7 / 10 единици
02/12/2019 17:30
Натпревар од Премиер лигата каде гостинот е голем фаворит и очекуваме многу голови.

Барнли


Барнли игра солидно оваа сезона и моментално се наоѓа на средина од табелата. Минатото коло беа поразени од Кристал Палас и така ја прекинаа серијата на добри резултат. Сега на гости им доаѓа актуелниот шампион и тешко дека ќе успеат да дојдат до бодови. Ќе се обидат да се ориентираат дефанзивно и преку контранапади да им се закануваат на „граѓаните“.


Манчестер Сити


Шампионот оваа сезона игра променливо, па полека го губи здивот во трката за титулата. Сепак, Гвардиола не се откажува и сигурно ќе се бори додека има шанси, па едноставно нема повеќе право на кикс. Сити се наоѓа пред императив победа, па сигурно уште од самиот старт ќе тргнат агресивно.


Предлог


Гостинот е голем фаворит на овој меч, но очекуваме многу голови. Нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефицинет 1.53


 

Be the first to comment

Leave a Reply