Среда, 04/12 - Фудбал, Англија, Премиер лига
04/12Манчестер Јунајтед vs Тотенхем ХотспурДа постигне погодок - двете екипитип: Да
8 / 10 единици
02/12/2019 15:38
На овој натпревар очекуваме голема борба и по еден гол на двете страни.

Манчестер Јунајтед


Не е баш најдобар момент на Јунајтед да им дојде на гости поранешниот тренер. Сепак Мурињо се враќа на Олд Трафорд но во улога на противник. Искрено, ѓаволите се надвор од форма, а тоа го докажаа и на последниот дуел против Астон Вила каде што ремизираа со 2-2.


Тотенхем


Дали гостувањето на Олд Трафорд ќе го катапултира Тотенхем на врвот на табелата, особено бидејќи доаѓаат после две последователни победи. Откако Жозе седна на тренерската клуба тие запишаа три победи. Во ЛШ го совладаа Олимпијакос, а во Премиер лига беа подобри од Вест Хем и Бормут.


Предлог


Во последните четири сезони овие две екипи имаат ист учинок. Искрено, конечниот исход на овој дуел е тешка задача, па затоа предлагаме ГГ со квота 1.64 во William Hill.

Be the first to comment

Leave a Reply