Вторник, 03/12 - Фудбал, Франција, Лига 1
03/12Олимпик Лион vs ЛилДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
02/12/2019 15:33
И двете екипи играат одлично, па очеуваме по еден гол на двете страни.

Лион


Лион искрено како да беше во криза на почетокот на првенството, но сега тие значително се подобрија, а најдобро за тоа зборуваат резултатите во последните пет натпревари каде што забележаа четири победи и едно реми.


Лил


Лил е во нешто полоша форма моментално, а имаат ист учинок со Лион. Сепак овој тим после одличниот почеток, потфрли во последно време, но се уште се во трка за посакуваните позиции кои можат да ги одведат во Европа.


Предлог


Искрено овде е тешко да се погоди конечниот исход, па предлагаме да изиграте на голови. Наш предлог е ГГ со квота 1.75 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply