Вторник, 03/12 - Фудбал, Белгија, Куп
03/12Антверпен ФК vs Генк1X2тип: 1
7 / 10 единици
02/12/2019 15:29
Овде искрено очекуваме доминација на домаќините и нивна победа на овој натпревар.

Антверпен


Домаќините е одличен досега во првенството и во последните четири натпревари има осовено 10 бода, а тоа доволно зборува за нивната спремност. Оваа сезона не успеаа да се пробијат во групната фаза од ЛЕ, бидејќи во последното коло ги запре Аз Алкмар.


Генк


Генк е многу ослабен во однос на минатата сезона кога зедоа титула во Белгија. Очигледно не направија добра работа во прелазниот рок, па тоа си го собра данокот. Во моментов се на 8-та позиција со 24 бода, а учинокот им е 7 победи и сто толку порази со 4 реми.


Предлог


Овие две екипи играа пред еден месец, а резултатот беше 2-2. Овде очекуваме искрено овој пат да доминираат домаќините и предлагаме 1 со квота 2.16 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply