Типови

Среда, 14/02 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
14/02Реал Мадрид vs ПСЖДа постигне погодок - двете екипитип: Да
10 / 10 единици
13/02/2018 11:20
Реал Мадрид - ПСЖ
Ова е дуел помеѓу едни од најдобрите во светот. Отворен пристап и многу голови е нашето очекување.

Реал Мадрид


Реал Мадрид ќе го одигра својот прв натпревар во Лигата на шампионите во 2018 година, обидувајќи се да ги поправи лошите резултати постигнати во Ла Лига. Оваа сезона не е баш најдобра за тимот од Мадрид, бидејќи се многу далеку од лидерот и ривалот Барселона, а штотуку беа елиминирани од Копа дел Реј од Леганес, кој е многу послаб тим. Тренерот Зидан често ја менува тактичката шема и се обидува да ја најде вистинската каде што може максимално да ги искористи своите играчи.


ПСЖ


ПСЖ е еден од посериозните кандидати за титулата во Лигата на шампионите. Со оглед на сите натпреварување каде што се натпреварува, тимот има 6 последователни победи и убедливо ја држи лидерската позиција во Франција. ПСЖ заврши на првото место во групата Б надигрувајќи го Баерн Минхен, а покажа и голема моќ на теренот. Нејмар ќе биде задолжен за постигнување на голови, а веруваме дека тоа ќе го направи без проблем.


Предвидување


 

Ова ќе биде дуел на два тима кои спаѓаат во најјаките светкски екипи. Покрај што ќе има борба за бодови, тука ќе има голема борба и за престиж, а поради тоа очекуваме една отворена игра со многу голови. Ние типуваме дека двата тима ќе постигнат барем по еден гол, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.42.

Add a Comment