Типови

Вторник, 13/02 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
13/02Јувентус vs Тотенхем ХотспурВкупно погодоци - над/подтип: Под 2.50
7 / 10 единици
13/02/2018 10:46
Јувентус - Тотенхем
Од овој дуел очекуваме малку позатворена и спора игра. Поради тоа типуваме на помалку голови.
Јувентус

Јувентус во овој натпревар влегува со 8 последователни победи во италијанската Серија А. Тие се квалификуваа на второто место во групата Б каде што лидер беше Барселона. Во текот на целата сезона, тимот покажува неверојатна сила, а исто така ја има и круната за најдобар напад во италијанскиот шампионат. Од Алегри се очекува формација 4-2-3-1 каде што Игуаин ќе биде тој од кој што се очекува голови.


Тотенхем


Тотенхем имаше одлична фаза додека траеше групното натпреварување во Лигата на шампионите и во елеиминациската фаза се квалификуваше непоразен, победувајќи го дури и Реал Мадрид. Моментално тимот е непоразен на 12 натпревар. Во последниот натпревар, тие прикажаа екстра игра и доминираа на теренот против Арсенал каде што издвоија и победа над нив. Истата формација се очекува и од Тотенхем, а Хари Кејн ќе биде задолжен за постигнување голови.


Предвидување


 

Ова е средба помеѓу два одлични тимови кои минуваат низ топ фази во топ форма. Тотенхем има само две европски титули, а со децении нема титула во Премиер Лигата. Како и да е двете екипи се во одлична форма. Ние очекуваме од овој дуел една спора игра, па затоа типуваме 0-2 гола. Тоа може да го изиграте во Unibet со коефициент од 1.62.

Add a Comment