Типови

Вторник, 13/02 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
13/02Базел vs Манчестер СитиДа постигне погодок - домаќинтип: Да
7 / 10 единици
12/02/2018 16:25
Базел - Манчестер Сити
Дуел на многу различни тимови со различен квалитет на тим. Очекуваме домаќинот да постигне барем еден гол.
Базел

Базел го игра својот трет официјален натпревар во 2018 година. Зa овој натпревар тие се доста физички одморени и на наекој начин можат да им се спротистават на граѓаните баши поради поголемата физичка подготвеност. Следејќи го Базел, може да кажеме дека дефанзивниот сектор им е најголемото богатство.

Манчестер Сити

Манчестер Сити иако игра на гости, сепак е огромен фаворит во однос на нивниот противник. Ние апсолутно се сложуваме со тоа бидејќи сме свесни дека поседува екстра квалитетен тим на кој ретко може некој да му се спротистави. 4-3-3  омилената формација на Гвардиола, кој најверојатно ќе ја задржи и за овој натпревар.

Предвидување

Ова е дуел на два тима кои играат многу различен фудбал во многу различни првенства. Додека едните се лидери на табелата во најјакиот фудбалски свет, другите се малце позаборавени во тој поглед. Како и да е ние сметаме дека домаќините ќе постигнат барем еден гол, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.74

 

Add a Comment