Понеделник, 02/12 - Фудбал, Португалија, Премиер Лига
02/12Порто vs Пакос ФереираПолувреме/Крајтип: 1/1
8 / 10 единици
27/11/2019 15:35
Овде очекуваме максимална доминација на Порто и победа уште во првото полувреме.

Порто


Порто оваа година има јасна цел, а тоа е освојување на титулата во домашното првенство. Тие засега играат одлично и се наоѓаат на втората позиција на табелата, но добро е тоа што заостануваат само два бода зад лидерот Бенфика.


Фереира


Фереира ако продолже со ова темпо сигурно дека ќе ги снајде црното сценарио и ќе мора да се преселат во втората португалска лига. Овој клуб, втората победа ја запиша во последното коло против Тондела, а со оглед на тоа што досега од 11 кола имаат постигнато само 7 гола, тоа значи дека имаат проблем со реализацијата.


Предлог


Немаме многу дилеми околу конечниот исход за овој натпревар. Очекуваме доминација на домаќините и победа уште во првото полувреме. Наш предлог е 1/1 со квота 1.62 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply