Петок, 15/11 - Фудбал, Меѓународен, EURO Championship - Qual.
15/11Швајцарија vs ГрузијаВкупно погодоци - над/подтип: Над 2.50
7 / 10 единици
12/11/2019 17:43
Натпревар од квалификациите за ЕП каде домаќинот е голем фаворит и очекуваме многу голови.

Швајцарија


Швајцарците водат голема битка за второто место во групата и се наоѓаат  пред императив победа. Не само што мораат да победат туку ќе се обидат да го направат тоа поубедливо во случај да имаат подобра гол разлика. Швајцарија е репрезентација која игра одлично на домашен терен.


Грузија


Грузија се наоѓа на претпоследното место во групата и за нив овој меч нема резултатско значење. Иако се во добра форма и имаат само еден пораз на поседните четири меча, сепак тешко дека ќе успеат да останат непоразени  на ова гостување.


Предлог


Швајцарија е голем фаворит и веруваме во победа изразена со повеќе голови. Поради тоа нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент 1.75

Be the first to comment

Leave a Reply