Недела, 10/11 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
10/11Реал Бетис vs СевиљаДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
08/11/2019 10:11
Од андалузиското дерби очекуваме голови и тоа најмалку по еден на двете страни.

Бетис


Бетис се наоѓа на 15-та позиција на табелата, а искрено оваа сезона играат далеку од очекувањата. Тие се во исклутелно лоша форма и на последните пет натпревари имаат победено само еднаш, па како што стојат работите најверојатно ќе се борат опстанок.


Севиља


Севиља е петто пласирана и во овој натпревар влегува со нешто послабо расположение бидејќи врза две реми по ред. Како и да е, овој клуб е мнгу блиску до лидерската позиција, па не можеме да кажеме дека имаат слаба сезона.


Предлог


Ова е дерби на Андалузија. Тимовите за ваквите дуели се посебно мотивирани, па овде очекуваме натпревар кој ќе биде полн со притисок. Наш предлог е ГГ со квота 1.68 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply