Петок, 08/11 - Фудбал, Италија, Серија А
08/11Сасуоло vs БолоњаДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
07/11/2019 18:15
Натпревар од Серија А каде очекуваме неизвесен меч со голови на двете страни.

Сасуоло


Сасуоло оваа сезона игра под сите очекувања и моментално се наоѓа на само два бода од зоната за испаѓање. Негов најголем адут е домашниот терен, бидејќи важи за домашна екипа која поголем дел опд бодовите ги освојува пред своите гледачи. Иако тимот се наоѓа во лоша форма, сепак ќе направи се за да дојде до бодови на овој меч.


Болоња


Болоња игра одлично оваа сезона и минатото коло беше поразена во последните секунди од Интер. Така тимот на Михајловиќ врза два порази во низа, па едноставно нема право на уште еден кикс. Сигурно ќе пристигна на ова гостување со цел да освои барем еден бод.


Предлог


Дуел на два тима кои играат отворен фудбал, па веруваме дека ќе има многу голови. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.64

Be the first to comment

Leave a Reply