Сабота, 09/11 - Фудбал, Франција, Лига 1
09/11Лил vs Мец1X2тип: 1
8 / 10 единици
07/11/2019 15:11
Лил има далеку поквалитетна екипа и очекуваме нивна победа на овој натпревар.

Лил


Лил одлично ја започнаа оваа сезона и многу експерти очекуваа дека ова ќе биде реприза на ланската година, но за жал како што изминува времето тие го докажуваат спротивното. Лил после одличниот почеток, во последните пет кола запишаа само една победа во француската лига, а исто така претрпеа и пораз од Валенсија во рамките на ЛШ.


Мец


Мец е еден од посериозните кандидати за елиминација. Тие се во голема конкуренција за опстанок во француската елита, а искрено формата им е катастрофална. Моментално имаат победено само три пати од изиграни 12 кола, па не е случајно што се наоѓаат веднаш над црвената зона.


Предлог


Овде очекуваме дека Лил ќе доминира на теренот, па поради тоа и предлагаме победа за нив со квота од 1.50 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply