Сабота, 09/11 - Фудбал, Англија, Премиер лига
09/11Лестер Сити vs АрсеналДа постигне погодок - двете екипитип: Да
8 / 10 единици
07/11/2019 15:07
И двете екипи имаат големи амбиции оваа година, па предлагаме да одиграте ГГ.

Лестер


Лестер оваа сезона игра одлично, па не е случајно што се наоѓаат на третата позиција на табелата во Премиер Лига. Тие имаат фантастичен учинок во првите 11 кола од 7 победи, 2 реми и 2 порази, но за жал се уште заостануваат на 8 бода од лидерот Ливерпул.


Арсенал


Како и неколку сезони наназад, така и оваа Арсенал игра тотално непредвидливо, но добро е тоа што се уште се на позиција која може да ги одведе во Лига Европа следната сезона. Тие во последните пет кола имаат победено само еднаш, па слободно може да кажеме дека не се во кој знае каква форма.


Предлог


Според букмејкерите, Лестер е фаворит, но ние сметаме дека конечниот исход на овој дуел треба да се избегне. Наш предлго е ГГ со квота 1.55 во William Hill.

Be the first to comment

Leave a Reply