Петок, 08/11 - Фудбал, Германија, Бундеслига
08/11Келн vs Хофенхајм1X2тип: 2
8 / 10 единици
05/11/2019 10:21
Хофенхајм е во одлична победничка серија и веруваме дека тоа ќе продолже и денес.

Келн


Келн ниту оваа сезона не е како што треба, па ако продолжат вака се поизвесно е дека ќе се борат за да обезбедат опстанок. Моментално се на претпоследната позиција на табелата со вкупно освоени 7 бода од 10 натпревари.


Хофенхајм


Хофенхајм влезе во една победника серија која успеа да ги крене дури до 9-та позиција, односно на -4 бода од лидерот Менхенгладбах. Тие врзаа четири победи по ред, а едната беше исклучително важна бидејќи беше против Баерн Минхен.


Предлог


Сметаме дека Хофенхајм ќе продолже со победа и на овој натпревар, бидејќи Келн нема со што да се пофали. Наш предлог е 2 со квота 2.60 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply