Недела, 20/10 - Фудбал, Италија, Серија А
20/10Сампдорија vs РомаДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
19/10/2019 13:27
Натпревар од Серија А каде очекуваме возбудлив меч со голови на двете страни.

Сампдорија


Сампдорија катастрофално ја отвори сезоната и моментално е на последното место на тебалата. Во првите седум кола запиша дури шест порази и ја има најлошата одбрана во лигата. Поради тоа клубот го смени тренерот, па фудбалерите ќе имаат поголем стимул за да се претстават во одлично светло.


Рома


Рома оваа сезона игра „топло-ладно“, меѓутоа во моментов е на 5-то место и е блиску до Топ 4. Поради тоа на ова гостување доаѓа по трите бода и се друго ќе биде неуспех. „Волчицата“ ќе сака да го искористи лошиот момент на противникот и сигурно ќе нападне од првиот момент.


Предлог


Дуел на два тима кои имаат „лоши“ одбрани, па нашиот предлог е „двата тима даваат гол“. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.56

Be the first to comment

Leave a Reply