Среда, 09/10 - Фудбал, Меѓународен, Меѓународни пријателски натпревари
09/10Германија vs АргентинаДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
08/10/2019 13:49
Германија - Аргентина
Пријателски натпревар помеѓу две фудбалски веле сили, па очекуваме голови на двете страни.

Германија


Германија ќе биде домаќин на овој пријателски натпревар, па сигурно ќе биде под императив победа пред својата публика. Ривалството е огромно, па овој натпревар ќе биде одлична можност за подигање на самодовербата, но и да се заборави поразот на домашен терен од Холандија во европквалификациите.


Аргентина


„Гаучосите“ во претходните два пријателски меча запишаа реми и победа, но ова за нив ќе биде најголемиот тест. По традиција имаат добри резултати против Германија и победија на последните три пријателски меча. Меѓутоа, сега не се во најдобра форма, иако ќе сакаат да ја продолжат добрата серија против „панцирите“.


Предлог


Овие две репрезентации по традиција играат натпревари со многу голови, па веруваме дека така ќе биде и овој пат. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.81

Be the first to comment

Leave a Reply