Петок, 13/09 - Фудбал, Германија, Бундеслига
13/09Фортуна Дизелдорф vs ВолфсбургДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
10/09/2019 18:26
Фортуна Дизелдорф - Волфсбург
Натпревар од Бундеслигата каде очекуваме ефикасен меч со голови на двете страни.

Фортуна Дизелдорф


Фортуна добро ја отвори сезоната, но потоа следеа два порази и моментално се наоѓа на 12-то место. Меѓутоа овој тим имаше лош распоред на стартот, па овој меч е можност за да освои бодови, одобено поради фактот што игра на домашен терен. Фортуна на сите натпревари до сега постигнуваше барем по еден гол.


Волфсбург


Волфсбург одлично ја отвори сезоната со две победи и едно реми, па моментално се наоѓа на 3-то место на табелата. „Волците“ сигурно ќе сакаат да продолжат во ист ритам, па на ова гостување доаѓаат по бодови, иако тоа воопшто нема да биде лесно. Добра вест за овој тим е одбраната, која прими само два гола на првите три меча.


Предлог


Дуел на два тима кои играат отворен фудбал, па очекуваме голови на двете страни. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“,а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.57

Be the first to comment

Leave a Reply