Четврток, 12/09 - Фудбал, Словенија, ПрваЛига
12/09Домжале vs МураДа постигне погодок - двете екипитип: Да
6 / 10 единици
10/09/2019 18:03
Домжале - Мура
Натпревар од најсиланта словенска лига каде очекуваме неизвесен дуел и голови на двете страни.

Домжале


Домжале многу лошо ја започна оваа сезона и моментално се наоѓа на последното место на табелата. Се уште нема остварено ниту една победа и на последните пет меча запиша три порази. Минатата година овој тим избори пласман во Европа, па според квалитетот прашање на време е кога ќе почне да победува.


Мура


Мура минатата сезона избори историски пласма во Лига Европа, па оваа сезона сигурно повторно ќе атакува на висок пласман. Моментално се наоѓа на 5-то место, но со победа на овој натпревар ќе се искачи на третото место, Мура не е тим кој игра добро на гостувањата, но ќе се обиде да ја искористи слабата форма на противникот.


Предлог


По традиција овие тимови играат натпревари со голови, па нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 2.00

Be the first to comment

Leave a Reply