Недела, 15/09 - Фудбал, Англија, Премиер лига
15/09Ватфорд vs Арсенал1X2тип: 2
7 / 10 единици
10/09/2019 15:35
Вотфорд - Арсенал
Арсенал е благ фаворит во овој дуел и очекуваме да ја оправда таа улога.

Вотфорд


Тимот на Вотфорд дефинитивно ја има титулата за најлоша екипа досега во шампионатот. Тие се наоѓаат на последната позиција откако успеаа во првите три кола да запишат порази, а потоа да ремизираат на гостински терен против Њукасл.


Арсенал


Арсенал после одличниот почеток, во последните две кола потфрли и запиша лоши резултати. Моментално ја имаат 5-та позиција, а нивните амбиции се да завршат во топ 4 екипи во Премиер лигата. Во овој натпревар влегуваат ќе се потрудат да го поправат впечатокот од изминатите две кола.


Предлог


Според светските букмејкери гостите се благи фаворити на овој дуел. Ние се сложуваме со нив и затоа предлагаме 2-ка со квота 2.00 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply